Економічні новини

На українців чекає новий курс долара: аналітик розкрив вартість до кінця року

2019-09-19 19:37:11 0

 

В Україні після значного зміцнення гривні до кінця року очікується девальвація в межах 27,5 гривень за долар (зараз 24,5 грн/$).

Як пояснив у коментарі OBOZREVATEL експерт Міжнародного центру перспективних досліджень Єгор Киян, наразі гривня укріпилася завдяки збору та експорту сільськогосподарської продукції. До того, ж за словами експерта, послаблення долару відбувається в усьому світі.

"Уповільнення світової економіки, яке відбувається, не грає на руку здорожчанню долара. Це, теоретично, може призвести до падіння цін на світову продукцію в доларовому еквіваленті. Тому виникають такі собі бізнесові настрої, які не дозволяють набирати долару обертів", – каже він.

Проте вже скоро ситуація в Україні може змінитися, однією з причин зниження гривні стане активна закупівля енергоносіїв під час підготовки до опалювального сезону. Окрім того, взимку стане відомим рішення щодо можливості транзиту російського газу через Україну. В цей самий період Мінфіну треба буде повернути кошти за перевищений ліміт за випущеними внутрішніми та зовнішніми облігаціями у розмірі понад 60 млрд гривень.

"Я прогнозую, що гривня в будь-якому разі просяде, але не більше ніж 27,5 гривень за долар. Але може буде і гірша ситуація", – заявив Киян.

 

Джерело

Теги
Коментар

Випадкові новини

Опитування

Чи дотримуєтесь ви карантину?