Освіта і наука

Проблемні питання гірських шкіл обговорили в Івано-Франківську

2017-06-15 16:01:03 0
 
 
Сьогодні в обласному центрі розпочало роботу виїзне засідання Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти на тему «Гірська загальноосвітня школа: стан, перспективи розвитку (на прикладі Івано-Франківської області)».

Участь у заході взяли представники Верховної Ради України, Міністерства освіти і науки України, Національної академії педагогічних наук України, представники обласних рад та обласних державних адміністрацій Закарпатської, Львівської Чернівецької областей, начальники відділів освіти РДА та представники освітянської громадськості.

Зокрема, почесними гостями стали народні депутати України Анатолій Матвієнко, Михайло Довбенко та Юрій Соловей.

Перший заступник голови Комітету Верховної Ради України Олександр Співаковського побажав усім плідної праці та прийняття виважених рішень на користь розвитку гірської загальноосвітньої школи. На його думку, саме фінансування таких шкіл сприятиме розвитку місцевості, де вони базуються.

Перед учасниками засідання виступили голова обласної державної адміністрації Олег Гончарук та перший заступник голови обласної ради Василь Гладій. Вони висловили вдячність за приїзд усіх учасників задля обговорення без сумніву важливого питання – поліпшення організації функціонування шкіл у гірських районах області.

«Для обласної державної адміністрації проблеми освітньої галузі завжди були серед пріоритетних напрямків у роботі. Всі ми розуміємо, що забезпечення навчального процесу у гірській місцевості суттєво відрізняється від аналогічного процесу в звичайних умовах. Насамперед йдеться про підвезення учнів до навчальних закладів – це і великі відстані, і, відповідно, більше часу на те, щоб дістатися до школи», - зазначив Олег Гончарук.

 

Очільник області запевнив, що, розуміючи  важливість надання якісних послуг учням, котрі приживають у населених пунктах, які мають статус гірських,  обласною державною адміністрацією робиться все можливе щодо покращення умов здобуття освіти. Йдеться про відповідне матеріально-технічне забезпечення і про кваліфікацію вчителів та безліч інших моментів, які у підсумку впливають на рівень знань учнів. Зокрема, варто зазначити, що за останні роки на Прикарпатті введено в експлуатацію дві сучасні загальноосвітні школи:  у  Білоберізці  Верховинського та Княжолуці Долинського районів. На даний час ведеться будівництво Раковецької загальноосвітньої школи у Богородчанському районі та завершується будівництво у Верховинській та Яремчанській №1  загальноосвітніх школах.

Повідомив Відділ прес-служби Івано-Франківської обласної державної адміністрації

Теги
Коментар

Випадкові новини

Опитування

Немає відкритих опитувань