Культура

На Прикарпатті для онлайн користувачів організували книжкову виставку «Дослідник Франкових доріг»

2020-12-28 10:01:50 0

 

Одним із фундаторів літературного краєзнавства на Прикарпатті та дослідником Франкових доріг у нашій області був Іван Білинкевич, який народився 28 грудня 1905 р. у с. Стрільче Городенківського району.

До глибинного розуміння величі Франка Іван Білинкевич йшов довго і непросто. Спочатку було поціновування творів Івана Франка як письменника, а згодом - пошуки з літературного краєзнавства, відкриття білих плям в історії перебування письменника в Коломиї, Станиславові, Снятині, Криворівні, а також його стосунків з сучасниками.

І хоча знаною працею краєзнавця є книга “Іван Франко на Станіславщині”, та все ж головною можна вважати - “Франкознавчий словник”. Він включив 8514 сторінок писаного від руки тексту або 36 окремих зошитів, які увібрали в себе відомості про людей з якими спілкувався або про яких писав Іван Франко, назви його оригінальних і перекладних літературних творів та наукових статей.

Відзначаючи ювілей Івана Білинкевича, працівники кімнати-музей Івана Франка, що діє при краєзнавчому відділі ЦМБ (вул. Г. Мазепи, 1) Департаменту культури Івано-Франківської міської ради, організували для онлайн користувачів книжкову виставку “Дослідник Франкових доріг”.

На ній представлені матеріали про життя і працю краєзнавця, серед яких чільне місце займає його праця “Іван Франко на Станіславщині”: біографічно-краєзнавчі нариси. - Коломия, 2006. То ж, після закінчення карантину чекаємо Вас у нашій книгозбірні.

Матеріал підготували працівники кімнати-музей Івана Франка, йдеться на офіційному сайті міста Івано-Франківськ.

Теги
Коментар

Опитування

Немає відкритих опитувань

 

Заробіток в інтернеті без жодних інвестицій

Спосіб 1   Спосіб 2