Міжнародна політика

У Чехії запровадили надзвичайний стан через коронавірус

2020-03-13 18:29:09 0

 

Уряд Чехії ухвалив рішення з опівночі 16 березня закрити кордони країни на в'їзд і виїзд у рамках боротьби з поширенням коронавірусу Covid-19. Про це повідомив міністр внутрішніх справ Чехії Ян Гамачек, передає Prague Morning.

«Починаючи з півночі 16 березня, буде встановлено повну заборону на поїздки з Чехії. Іноземцям, які проживають або перебувають у Чехії більше 90 днів, також не дозволяється подорожувати», – заявив очільник відомства.

Крім того Гамашек зазначив, що люди, які працюють за кордоном (в межах 50 кілометрів від чеського кордону), зможуть перетнути його за наявності посвідченням на роботу. На скільки часу країна закриває пункти пропуску в уряді не зазначили. В Чехії зафіксовано 117 випадків захворювання коронавірусом Covid-19. Летальних випадків в країні наразі немає.

Додамо, що 13 березня Словаччина обмежила пропуск на свою територію. Відтак припинять міжнародне автобусне сполучення до/з Словаччини, курсування поїздів № 960/961 Кошице — Мукачево, № 962/963 Кошице — Мукачево, № 8860/8863 Чієрна над Тисою — Чоп, № 8862/8861 Кошице — Чоп, безпересадковий вагон № 26/382 Київ — Кошице. Дозвіл на в’їзд надаватиметься лише громадянам Словаччини та особам, які мають документи на постійне або тимчасове проживання на території Словацької Республіки.

Додаткові режимні заходи запроваджує і Румунія. Під час в’їзду до цієї країни із зон ризику громадян направлятимуть до представників МОЗ Румунії «для проведення перевіркових заходів у карантинній зоні протягом 7 днів».

Естонія також оголосила про надвичайний стан, який триватиме з 16 березня до 1 травня, передає «Європейська правда». На цей період заборонять всі масові заходи, закриють спортивні та мистецькі установи, а у місцях перетину кордону введуть санітарний контроль та анкетування для встановлення місця перебування осіб.

13 березня уряд Болгарії також оголосив про введення заходів запобігання поширення коронавірусу в країні. Надзвичайний стан дозволяє закрити школи, дитячі садки та університети. Поліція зможе більш суворо контролювати недотримання правил карантину громадянами, повідомляє BGNES. До кінця тижня уряд оголосить список країн, куди громадянам Болгарії не дозволять їздити, а також список країн, чиїх громадян не будуть пускати в країну.

Раніше надзвичайний стан оголосили і в Угорщині. Країна закрила кордони для відвідувачів з Італії, Китаю, Південної Кореї та Ірану, за винятком громадян Угорщини.

Найрадикальніших заходів вжила Албанія. В країні заборонили використання приватних автомобілів і міського транспорту у восьми містах. Єдині транспортні засоби, яким дозволено їздити – це вантажні автомобілі з їжею і медпрепаратами, автомобілі швидкої допомоги, поліції тощо. Припинено роботу торгових центрів і частини магазинів, барів, кафе і ресторанів. По всій країні встановлено контрольно-пропускні пункти, щоб перевірити, чи дотримуються люди вимоги самоізоляції. За порушення умов карантину громадянам загрожує штраф у розмірі 5 тис. євро.

Нагадаємо, що в Україні оголошено трьохтижневий карантин по всій території країни. Навчальні заклади відправили на карантин до 3 квітня, а в країні обмежили масові зібрання понад 200 людей. В Україні поки зафіксовано три випадки інфікування коронавірусом.

 

Теги
Коментар

Опитування

Немає відкритих опитувань

 

Заробіток в інтернеті без жодних інвестицій

Спосіб 1   Спосіб 2