Освіта і наука

Завдяки Швейцарсько-українському проєкту громади Івано-Франківщини зможуть організувати ефективну систему управління освітою

2020-12-15 10:32:42 0

 

В Івано-Франківській області триває реалізація Швейцарсько-українського проєкту DECIDE «Децентралізація для розвитку демократичної освіти», який спрямований на підтримку реформ в освіті та процесів децентралізації для розвитку в Україні ефективної системи управління освітою в громадах.

Про це повідомляє Бартка з посиланням на Управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Івано-Франківської ОДА.

Головна мета проєкту – допомогти громадянам об’єднаних територіальних громад долучитися до демократичного врядування та отримати рівний доступ до якісної освіти. У Івано-Франківській області DECIDE впроваджується за підтримки Швейцарії, Міністерства освіти і науки України, Міністерства розвитку громад та територій України. Головним стратегічним партнером в регіоні є Івано-Франківська обласна державна адміністрація, яка співпрацює з ГО DOCCU та Цюріхським педагогічним університетом (Швейцарія) у реалізації проекту в області. DECIDE спрямований на посилення потенціалу ОТГ у розробці та практичній реалізації децентралізованих моделей управління освітою, включаючи стратегії розвитку освіти та плани їх впровадження; підвищенню професійного рівня посадових осіб місцевого самоврядування ОТГ в цілому та працівників структурних підрозділів, які відповідають за освіту в ОТГ; удосконаленню методів та інструментів розвитку громадянського суспільства та залучення громадян до управління освітою. DECIDE реалізується для розвитку демократичного, прозорого та підзвітного управління школами у місцевих громадах, посилення їх ролі у громадському житті, залучення всіх громадян до прийняття рішень в ОТГ.

Окрім того, проєкт сприятиме започаткуванню механізмів політичного діалогу, створенню ефективної нормативно-правової бази у сфері децентралізації управління освітою та дієвого навчання й управлінню знаннями. DECIDE реалізовується у 16 громадах Івано-Франківської, Луганської, Полтавської та Одеської областей.

Його перша фаза триватиме з лютого 2020 по січень 2025 року.

Теги
Коментар

Опитування

Немає відкритих опитувань

 

Заробіток в інтернеті без жодних інвестицій

Спосіб 1   Спосіб 2