Театр і кіно

Двоє відомих франківських акторів знімаються у найдорожчому в історії українського кіно фільмі – прем’єра запланована на осінь: відео

2020-01-29 16:30:46 0

 

Вже скоро на українські екрани вийде історико-пригодницька драма про одного з найвідоміших борців за свободу свою і всього краю, легендарного ватажка опришків ‒ Олексу Довбуша.

На реалізацію проєкту у 2017 році Держкіно виділило 65 млн грн (загальний бюджет становить 86,7 млн грн), який виграв у секції “Ігрові тематичні (Велич українського духу на прикладах легендарних героїв народного фольклору)”, пише Український дощ.

Режисером картини став Олесь Санін, який свого часу зняв справжні хіти – “Поводиря” і “Мамая”. Він обіцяє, що цей фільм буде сучасним та актуальним для усіх

«ДЛЯ МЕНЕ АКТУАЛІЗУВАЛАСЬ ЦЯ ІСТОРІЯ В ТОЙ МОМЕНТ НА МАЙДАНІ, КОЛИ Я ПОБАЧИВ, ЯК “БЕРКУТ” ПОПЕР НА МІТИНГУВАЛЬНИКІВ, ЇХ БУЛО МАЛО, ВОНИ ПОЧАЛИ ВІДСТУПАТИ. І РАПТОМ ОДИН ЗУПИНИВСЯ, ЗНЯВ З СЕБЕ КУРТКУ Й ПО ПОЯС ГОЛИЙ САМ, З ПАЛКОЮ ПІШОВ НА ЦЮ ЧОРНУ СТІНУ. “БЕРКУТ” ЗУПИНИВСЯ. Я ДОСІ НЕ ЗНАЮ, ХТО ЦЕ БУВ, АЛЕ Я ПОБАЧИВ, ЯК ВІН ЗМІНИВ ХІД ІСТОРІЇ», – РОЗПОВІВ РЕЖИСЕР У ЛЬВОВІ ПІД ЧАС ФЕСТИВАЛЮ «ЛЬВІВ – МІСТО ЛІТЕРАТУРИ».

Роль Олекси Довбуша зіграє Сергій Стрельников, який знявся у більш ніж 50 фільмах та серіалах («Пристрасті за Чапаєм», «Володимирська, 15»). Роль Івана Довбуша, брата Олекси, зіграє заслужений артист України франківець Олексій Гнатковський, кохану Довбуша Марічку зіграє Даша Плахтій, а у ролі Правиці – керівник франківського театру Ростислав Держипільський.

Сюжет стрічки розгортається у першій половині XVIII ст. у містичних Карпатських горах розгортається драма життя Олекси Довбуша, його непростого кохання та боротьби за гідну долю для свого народу, і тут навічно оселяється таїна його безсмертя. Ватага опришків під проводом двох братів, Івана та Олекси Довбушів, їхня невловимість і зухвалість стали надією для народу і пострахом для ворогів. Дороги братів розходяться, панство кидає всі зусилля на придушення волелюбних настроїв, якими охоплені Карпати. Смерть чи безсмертя переможуть у цьому двобої?

Зйомки фільму “Довбуш” почалисьу серпні 2018 року кінокомпанією «Пронто Фільм» за підтримки Держкіно України. Знімали стрічку у мальовничих Карпатах, де були обрані унікальні природні локації, а також реальні місця перебування історичного героя Олекси Довбуша.

 

Джерело

Теги
Коментар

Опитування

Немає відкритих опитувань

 

Заробіток в інтернеті без жодних інвестицій

Спосіб 1   Спосіб 2