Театр і кіно

Франківський драмтеатр відсвяткував 80-річчя від дня заснування

2019-12-30 14:00:29 0

 

У неділю, 29 січня, в Івано-Франківському національному академічному музично-драматичному театрі імені Івана Франка відбулося урочисте відзначення 80-річчя з дня його заснування, яке розпочалося з артистичного виконання гуцульського танцю «Аркан», пише прес-служба Івано-Франківської ОДА.

Із привітаннями до театралів завітав заступник голови облдержадміністрації Віталій Федорів. Посадовець наголосив: «Театр – це справжнє багатство, духовний, інтелектуальний потенціал нашого буття».

Віталій Федорів вручив творчому колективу грамоту й подячний лист голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова. Він подякував театралам, їхньому керівникові, ветеранам сцени, театральним династіям за здобутки і побажав гучних оплесків, вдячних і щирих глядачів, високого і творчого злету, Божого благословення у мистецькій діяльності.

 «За останні десять років триває ренесанс нашого рідного театру, оскільки цей творчий колектив відвідав понад 15 країн світу, два континенти – Євразію та Північну Америку - та практично усі області України», - розповів начальник управління культури, національностей та релігії ОДА Володимир Федорак.

«У 1939 році розпочалася історія нашого театру. Ми живемо в чудовому регіоні - Карпатах, де мешкають різні етнічні групи, зокрема гуцули. Їхній побут, життя, мистецтво є надзвичайно творчим і театральним. Колись відомий француз Станіслав Вінценз визнав, що у гуцулів не було філармоній, театрів однак театр приходив до них у хату. Напевно, відтоді тягнеться ця славна театралізованість нашого регіону і міста зокрема» - зазначив директор театру Ростислав Держипільський.

Вітали театралів й гості із сусідніх областей України, інших країн, ректори вищих навчальних закладів, видатні народні артисти, режисери, театральні критики, науковці, мистецтвознавці, наголошуючи на тому, що він є найкращим, найефективнішим та найпрогресивнішим. У цей день театралам вручили багато подарунків, відзнак та грамот. Відбувся незвичайний концерт, де актори показали сцени, присвячені кожному із десятиліть.

Теги
Коментар

Опитування

Немає відкритих опитувань

 

Заробіток в інтернеті без жодних інвестицій

Спосіб 1   Спосіб 2