Винаходи

Вчені винайшли біопринтер, який може друкувати шкіру просто на рани

2019-03-03 17:40:18 0

 

Вчені з Інституту регенеративної медицини Уейк-Форест (WFIRM) створили мобільну систему біодруку шкіри - першу в своєму роді, яка дає змогу наносити двошарову шкіру безпосередньо на рану

Дослідження опубліковане в журналі Nature's Scientific Reports, передає Еспресо.

Розробка Інституту Уейк-Форест дозволяє впоратися як з хронічними ранами, що не гояться  - діабетичними виразками, наприклад, так і з опіковими травмами. Особливо це актуально у військових умовах, так як опіки складають 10-30% від усіх бойових поранень серед військовослужбовців.

"Унікальним аспектом цієї технології є мобільність системи і можливість роботи на місці. Система сканує і вимірює рани, щоб помістити клітини безпосередньо туди, де вони необхідні для створення шкіри", - коментує Шон Мерфі, доцент WFIRM.

Основні клітини шкіри - дермальні фібробласти і епідермальні кератиноцити - легко виділяються з невеликої біопсії неушкодженої тканини і розширюються. Фібробласти - це клітини, які синтезують позаклітинну матрицю і колаген. Вони, в свою чергу, грають критичну роль в загоєнні ран, в той час як кератиноцити є переважаючими клітинами в епідермісі, зовнішньому шарі шкіри.

Клітини змішують з гідрогелем і "завантажують" в біопринтер. Інтегрована технологія обробки зображень, що включає в себе пристрій, який сканує рану, передає дані в програмне забезпечення, щоб повідомити друкуючим голівкам, які клітинки слід доставляти саме в рану шар за шаром. Це копіює і прискорює формування нормальної структури і функцій шкіри.

Дослідники продемонстрували підтвердження концепції системи шляхом друку шкіри безпосередньо на доклінічних моделях.

Теги
Коментар

Опитування

Немає відкритих опитувань

 

Заробіток в інтернеті без жодних інвестицій

Спосіб 1   Спосіб 2